to topZapisz się! Dostępne od 4.03

O konferencji

„Be the Hero” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej konferencji Ciemna Strona UX. Naszym zdaniem każdy może zostać bohaterem projektowania, tworząc lepszą rzeczywistość – i chcemy to udowodnić! Pragniemy pokazać wagę projektowania z myślą o współczesnych problemach, jak dostępność czy zmiany klimatu. Pomogą nam w tym nasi prelegenci, którzy opowiedzą o dylematach etycznych, z którymi spotykają się w swojej pracy i odpowiedzą na pytanie, jak można zaprojektować lepsze jutro! Zapraszamy Was nie tylko na konferencję, na której wystąpią eksperci z branży szeroko pojętego designu, lecz również do udziału w warsztatach nawiązujących do tematyki!

Agenda

Prelekcje

17 PAŹDZIERNIKA 2020

9:00 - 9:15 Powitanie uczestników
9:15 - 9:45 Marcin Krzanicki Bohaterowie nie noszą masek - Czyli gdzie się podziała transparentność?
9:55 - 10:25 Atomówki Atomówki vs inżynierski Mojo Jojo, czyli dlaczego nie warto bać się skomplikowanych projektów na początku kariery!
10:35 - 11:05 Magdalena Milert Jak bardzo przestrzeń wpływa na Ciebie, a jak Ty wpływasz na nią?
11:15 - 11:45 Finał konkursu "Hero Contest" Prezentacja zwycięskich projektów
11:55 - 12:25 Piotr Źrołka Produkty cyfrowe dla 0+, czyli opowieść o byciu ojcem i projektowaniu uniwersalnym
12:35 - 13:05 Kuba Kulesza Etyczny wymiar projektowania AI
13:15 - 13:45 Mateusz Wójtowicz Mniejszości, które wcale nie są takie małe - czyli o dostępności bez wykluczeń!
13:55 - 14:25 Sylwia Bodnar Marki odpowiedzialne i autentyczne: czy sprzedając, można zbawiać świat?
14:35 - 15:05 Szymon Trzepla Zadbajmy o każdy button, ponieważ wszyscy będziemy kiedyś seniorami!
15:15 - 15:45 Dominika Zaremba Jak spleść ekologię z pracą projektanta UX?
15:55 - 16:25 Chris Badura 5 największych wyzwań dla projektantów UX w 2020 roku
16:35 - 16:45 Zakończenie konferencji

Prelegenci

Sylwia Bodnar

Sylwia Bodnar

Strateżka, copywriterka

Freelance

close
Sylwia Bodnar

Sylwia Bodnar

Freelance

Biografia

Sylwia Bodnar jest strateżką i copywriterką. Pracuje z firmami i organizacjami przy budowaniu ich wizerunku i usprawnianiu procesów wewnętrznych. Prowadzi warsztaty, podczas których marki odkrywają swoje wartości, cele oraz drzemiący w ich usługach i produktach potencjał. Na co dzień zajmuje ją literatura, rękodzieło i wspieranie małych, lokalnych biznesów. Miłośniczka zadawania trudnych pytań, propagatorka designu skoncentrowanego na człowieku. Dzień zaczyna od czarnej kawy z dripa, a kończy na pisaniu opowiadań lub tkaniu na krośnie.

Marcin Krzanicki

Marcin Krzanicki

UX Designer

Freelance

close
Marcin Krzanicki

Marcin Krzanicki

UX Designer

Biografia

Nie taki młody projektant z bujną przeszłością i ciekawymi doświadczeniami. Pracował dla sektora publicznego, edukacji, branży lotniczej i starał się pogodzić dobro użytkownika z branżą finansową. Gdzieś po drodze popełnił doktorat z pogranicza historii i komunikacji wizualnej. Stara się zawsze mieć z tyłu głowy ulubiony cytat z londyńskiego metra: "Mind the gap” i zaczynać od pytania „a po co?”.

Magdalena Milert

Magdalena Milert

Twórzczyni Pieing, UX Miasta

w Pieing

close
Magdalena Milert

Magdalena Milert

Twórzczyni Pieing, UX Miasta

Biografia

Absolwentka Politechniki Śląskiej. Architekt, która porzuciła pracę w biurze na rzecz opowiadania o tym, jak robić miasto. W swoich social media jako @pieing) opowiada o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii architektury i przestrzeni. Propaguje dobry miejski UX. Brzmi nudnie? Niesłusznie. Merytoryczna wiedza przeplatana memami może być całkiem przyjemna! Autorka uważa, że edukacja, podnoszenie świadomości i uwrażliwienie na otoczenie są bardzo istotne, a wiele miejskich decyzji zależy od mieszkańców. Przekłada to, co z definicji trudne i niezrozumiałe na prosty język, dociera do ludzi poprzez często uczęszczane kanały. W swoich postulatach podkreśla, że miasto ma być zrobione porządnie i dostępne dla wszystkich. Promuje chodzenie pod hasztagiem #pieszopomieście Współtwórczyni Archipogotowia - miejsca bezpłatnych porad architektonicznych dla mieszkańców Poznania, Członkini Klubu Jagiellońskiego, fundacji LAB 60+ i Na Dużą Skalę, Wiceprezeska Ambasady Społeczności, tutorka warsztatów Architektour, bywalczyni konferencji o miastach, architekturze i marketingu.

Szymon Trzepla

Szymon Trzepla

Projektant UX

close
Szymon Trzepla

Szymon Trzepla

Projektant UX

Biografia

Na co dzień projektant UX w branży finansowej. Swoją empatią i wiedzą o użytkowniku wspiera biznes podczas wdrażania nowych rozwiązań. Inspiracji do pracy najczęściej szuka w... górach surowych danych. :) Przed zdefiniowaniem problemu, nie podnosi nawet ołówka z biurka. Po pracy, jako niespełniony radiowiec, wyżywa się w podcaście. Ponadto entuzjasta technologii i wielbiciel ciekawostek wszelakich.

Piotr Źrołka

Piotr Źrołka

Kinaole Solutions

close
Piotr Źrołka

Piotr Źrołka

Kinaole Solutions

Biografia

Fanatyk dostępności i projektowania uniwersalnego. Studiował na 3 kierunkach w dwóch krajach (wszystkie ukończył). Inspiruje i edukuje podczas warsztatów & prelekcji. Świeżo upieczony tata, po godzinach prowadzi studio UXowe wraz z wrocławską ekipą projektantów - Kinaole oraz doradza jednej z największych firm z sektora automotive.

Jakub Kulesza

Jakub Kulesza

Evidence Prime

close
Jakub Kluesza

Jakub Kulesza

Evidence Prime

Biografia

Na co dzień pracuję jako projektant w firmie Evidence Prime, gdzie zajmuję się automatyzacją przeglądów systematycznych w medycynie. Jestem współzałożycielem i koordynatorem jednostki badawczej grupa.robocza.org, w ramach której organizujemy warsztaty projektowe, szkolenia i panele dyskusyjne. Obecnie rozwijamy program Minimum Viable Utopia, którego głównym celem jest opracowanie strategii działania w rzeczywistości zdominowanej przez procesy komputacyjne. Poza tym prowadzę zajęcia ze Wstępu do Projektowania Interfejsów na Wydziale Humanistycznym AGH. Pełnię również rolę eksperta odpowiedzialnego za etap strategii i definiowania produktu na studiach podyplomowych UX&Product Design na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie, oraz User Experience Design/Product Design na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Dominika Zaremba

Dominika Zaremba

Talent Alpha

close
Dominika Zaremba

Dominika Zaremba

Talent Alpha

Biografia

Head of Talent Science w Talent Alpha, z wykształcenia psycholożka, projektantka i badaczka UX. Wykorzystuje swoje talenty i energię do wprowadzania sprawiedliwych i trwałych zmian w świecie. Od 5 lat pracuje w start-upach z ‘misją’ – projektując gry do wykrywania ruchowych korelatów zaburzeń ze spektrum autyzmu, zgrywalizowane aplikacje wspierające osoby z depresją i poszukując predyktorów satysfakcji i doskonałości zawodowej w branży IT. Prywatnie zainteresowana trendami związanymi z ekologicznym stylem życia, aktywizmem społecznym i modą vintage.

Atomówki

Atomówki

Hitachi ABB

close
Atomówki

Atomówki

Hitachi ABB

Bójka - Kamila Owsianka Junior UX Designer w Hitachi; mózg operacyjny, stała kandydatka do tytułu pracownika miesiąca. 99% jej pomysłów to sposoby na rozwiązanie problemu, a pozostały jeden jest pomysłem na biznes.

Bajka - Ewelina Przybylska Junior UX/UI Designer w Hitachi; smutnym i nudnym inżynierskim projektom dodaje estetycznego sznytu . Zawsze miła, opanowana i gotowa do działania, niezależnie od deadline'u.

Brawurka - Jagoda Potiopa - Junior UX Designer w Hitachi; zawodowy ekstrawertyk i tajna broń w rozmowach ze stakeholderami. Jej ukrytym talentem jest posługiwanie się wszystkimi akcentami świata.

Nasze "The Powerpuff Girls" wygłoszą prelekcję, którą zatytułowały: ‘Atomówki vs inżynierski Mojo Jojo, czyli dlaczego nie warto bać się skomplikowanych projektów na początku kariery’.

Mateusz Wójtowicz

Mateusz Wójtowicz

Kambu

close
Mateusz Wójtowicz

Mateusz Wójtowicz

Kambu

Biografia

Mateusz od 6 lat jest UI/UX designerem w Kambu. W swojej codziennej pracy dba o rozwój produktów cyfrowych z różnych sektorów. Wierzy, że mała idea wystarczy, by zmienić świat. Projektowanie jest zaś dla niego ścieżką, która drobnymi krokami czyni rzeczywistość przyjaźniejszą. Z jego osobą świetnie rezonuje sformułowanie “Awareness is everything”.

Chris Badura

Chris Badura

Akademia UXUI

close
Chris Badura

Chris Badura

Akademia UXUI

Biografia

Chris Badura — UXUI Expert, Coach, założyciel Akademii UXUI, CEO, autor podręcznika i ćwiczeń „UXUI Design Zoptymalizowany”. Od około 25 lat zajmuje się designem. Początkowo — jako Art Designer — pracował w krakowskim Studiu Filmów Animowanych, następnie jako Concept Visual Designer w agencjach reklamowych, gdzie pełnił potem funkcję Art Directora. Od zawsze starał się zrozumieć odbiorców, dlatego chęć projektowania najlepszych rozwiązań dla użytkownika zdominowała jego pracę. Aktualnie pracuje jako konsultant UXUI dla międzynarodowych korporacji. Jednocześnie, opierając się na swojej wieloletniej praktyce, rozwija AkademięUXUI, poświęconą efektywnym szkoleniom z zakresu User Experience i User Interface Design, ponad to jest redaktorem naczelnym pierwszego w Polsce magazynu poświęconego produktom cyfrowym — Product Design Magazine.

Lokalizacja

Tegoroczna edycja odbędzie się online przy pomocy platformy MyOwnConference

Wejdź na platformę

myownconference

Partnerzy

Patroni medialni

O nas

kolo
ITberries to koło naukowe działające przy Wydziale Humanistycznym AGH. Łączy nas zamiłowanie do nowych technologii, projektowania i Internetu – i tymi pasjami chcemy zarażać innych! Naszymi główne cele to pogłębianie wiedzy z zakresu IT oraz popularyzacja projektowania UX. Naszym największym przedsięwzięciem jest konferencja Ciemna Strona UX, którą organizujemy już szósty raz.